czwartek, 30 maja 2013

Hotele w filmie - Somewhere. Między miejscami

W dzisiejszym wpisie chcemy przedstawić produkcję reżyserki filmu Między Słowami. Sam film może nie należy do ścisłej czołówki kinematografii, ale warto poświęcić mu nieco miejsca ze względu na scenerię w której rozgrywa się akcja filmu. Przed Wami Somewhere. Miedzy miejscami.

[źródło]
Somewhere. Między miejscami (oryg. Somewhere) − to amerykański film dramatyczny z 2010 roku, w reżyserii i według scenariusza Sofii Coppoli.

W filmie głównie role zagrali:
  • Stephen Dorff
  • Elle Fanning
  • Michelle Monaghan
  • Chris Pontius
  • Laura Ramsey
  • Benicio Del Toro
W filmie śledzimy losy hollywoodzkiego celebryty Johnny'ego Marco. Gwiazdor mieszka w legendarnych hotelu Chateau Marmont i prowadzi hulaszcze życie, pełne szybkich samochodów, pięknych kobiet, alkoholu i innych używek. Życie bohatera diametralnie się zmienia, gdy zamieszkuje z nim jego jedenastoletnia córka Cleo. Johnny zaczyna sobie uświadamiać, jak wielu ważnych spraw nie dostrzegał i zaniedbywał oraz jak był odległy od prawdziwego życia. Powoli zaczyna dorastać i zmieniać się w odpowiedzialnego człowieka.

Pomimo tego, iż film zdobył statuetkę Złotego Lwa na Festiwalu w Wenecji, opinie jakie zebrał były raczej umiarkowane. Chwalono wizualny aspekt filmu i ciekawych bohaterów, ale sam film uważano za wtórny w stosunku do poprzednich produkcji reżyserki.

Miejscem w którym odgrywają się sceny z życia bohaterów, jest hotel Chateau Marmont. Położony jest w Hollywood w odległości 3 km od hollywoodzkiej Alei Gwiazd, a ponad 2 km dzielą go od Chińskiego Teatru Graumana. Obiekt ten zbudowany został w 1927 roku, zaś otwarcie nastąpiło dwa lata później. Sam budynek swoją architekturą przypomina francuski zamek.

[źródło]
Chateau Marmont jest jednym z bardziej charakterystycznych miejsce w Hollywood. Często bywa domem dla gwiazd wszelkiego kalibru. Sama architektura i bliskość Alei Gwiazd przyciąga wielu turystów.

Jak wspominaliśmy we wstępie, Somewhere nie jest filmem który zapisze się jako klasyka kina, ale jeśli macie ochotę na coś nastrojowego i cienicie sobie produkcje Sofii Coppoli, to na pewno nie będziecie zawiedzeni.

wtorek, 28 maja 2013

Dobrze zorganizowana recepcja.

W jednym z naszym pierwszych wpisów, opisaliśmy krótko recepcję. Dzisiaj chcielibyśmy powrócić na chwilę do tego tematu i podać kilka szczegółów na temat tego jak powinna być zorganizowana.


Recepcja musi być tak usytuowana, by umożliwić recepcjoniście objęcie wzrokiem przestrzeni od drzwi wejściowych do schodów, wind oraz innych części hotelu. Bardzo ważne jest odpowiednie oznakowanie, oraz to aby była widoczna już od drzwi wejściowych. Zazwyczaj miejsce to pozbawione jest światła dziennego, dlatego istotne jest dobre oświetlenie. Wskazane jest, aby oświetlenie jak i kolory ścian tworzyły miła i ciepłą atmosferę.

Nowoczesna recepcja charakteryzuje się kilkoma ważnymi elementami. Oto one:
  • lada recepcyjna – jej rozmiary powinny być dopasowane do wielkości hotelu oraz ilości obsługiwanych gości. Nie może być za wąska, by oddechy gościa i recepcjonisty nie spotykały się ze sobą, ani też za szeroka, gdyż sztucznie stworzona przestrzeń tworzy niemiłe wrażenie
  • klucznica - dawniej znajdowała się za plecami recepcjonisty, obecnie schowana jest przed wzrokiem gości. Przy klucznicy powinny znajdować się najważniejsze klucze w hotelu, czyli te, które otwierają wyjścia ewakuacyjne, zapewniają dostęp do wyłącznika głównego, itp.
  • komputery - znacznie usprawniają pracę i obsługę gościa. Komputery powinny być dyskretnie schowane pod ladą, tak aby goście nie mieli do nich wglądu. Recepcja musi mieć również całodobowy dostęp do elektronicznej poczty hotelu, aby nadawcy wiadomości jak najszybciej uzyskali odpowiedzi na swoje pytania
  • telefony - w zależności od wielkości obiektu oraz ilości recepcjonistów na zmianie, od jednego do nawet trzech aparatów.
  • faks i kserokopiarka - całodobowy dostęp do urządzeń jest dla gości komfortowy i wręcz konieczny
  • cennik przy recepcji - aktualny, czytelny i dostępny w kilku językach. Ważna jest również informacja o godzinach rozpoczęcia i zakończenia doby hotelowej.
Do dyspozycji gości recepcja powinna być zaopatrzona w aktualne rozkłady jazdy pociągów i autobusów, rozkład lotów, plan miasta, mapę regionu, mapę samochodową Polski i Europy oraz książkę telefoniczną.

Na dzisiaj to wszystko, w przyszłości pewnie jeszcze nie raz wrócimy do tego tematu, gdyż jak wiadomo, recepcja to serce każdego hotelu.

czwartek, 23 maja 2013

Grand Hyatt Cannes Hôtel Martinez

Miasto Cannes na świecie znane jest głównie dzięki międzynarodowemu festiwalowi filmowemu. Co oczywiste, wszystkie sławy zjeżdżające na to wydarzenie muszą się gdzieś zatrzymać. Jakie miejsce jest często przez nich wybierane? Na pewno jest to Grand Hyatt Cannes Hôtel Martinez - bohater naszego dzisiejszego wpisu. 

[źródło]
Grand Hyatt Cannes Hôtel Martinez jest znanym pięciogwiazdkowym hotelem w stylu art déco, znajdującym się na Promenade de la Croisette, najsłynniejszym bulwarze w Cannes. Został otwarty 20 lutego 1929 przez Emmanuela Michele Martineza, szlachcica pochodzącego z szanowanej włoskiej rodziny, o hiszpańskich korzeniach.

W 1927 roku, Emmanuel Michele Martinez, wówczas już doświadczony dyrektor kilku obiektów hotelarskich w Londynie i Paryżu, postanowił założyć swój własny hotel. 22 września 1927 roku kupił Villa Marie-Thérèse. Martinez nazwał swój hotel na swoją cześć, a jego rodowe nazwisko pojawia się na gigantycznym niebieskim neonie na dachu hotelu w centrum bulwaru Croisette.

Podczas II wojny światowej, hotel był zajmowany wielokrotnie: przez armię francuską, włoską, niemiecką, a także (po wyzwoleniu) przez siły powietrzne USA.

[źródło]
Hotel został sprzedany w 2012 roku i dołączył do sieci Hyatt 9 kwietnia 2013 roku, oraz został przemianowany na Grand Hyatt Cannes Hotel Martinez.

Martinez szczyci się swoją lokalizacją przy bulwarze La Croisette w samym sercu Cannes. Do dyspozycji gości jest odkryty basen z podgrzewaną wodą, piano bar, spa oraz prywatna plaża. Pokoje (w sumie jest ich 409) są urządzone w klasycznym stylu art déco i dysponują częścią wypoczynkową. Każdy jest klimatyzowany i posiada piękną, marmurową łazienkę. Niektóre pokoje oferują prywatny taras z widokiem na Morze Śródziemne. Na terenie hotelu znajdują się 3 restauracje, w tym znakomita restauracja La Palme d’Or (2 gwiazdki Michelin) z tarasem z widokiem na morze. W hotelowym piano barze serwowane są orzeźwiające koktajle. Każdego ranka w hotelu podawane jest śniadanie kontynentalne. W spa L.Raphael, które znajduje się na siódmym piętrze, oferowany jest szereg zabiegów kosmetycznych i masaży. Do dyspozycji gości jest również centrum fitness.

[źródło]
Podczas festiwalu filmowego gości gwiazdy filmu, a także udostępnia swoją prywatną plażę stacji
Canal +, gdzie mieści się wówczas studio relacjonujące na bieżąco wydarzenia.

Hôtel Martinez jest bez wątpienia ikoną Cannes podobnie jak festiwal filmowy, z którym jest mocno związany. Na pewno każdy kto odwiedzi miasto, przechadzając się bulwarem La Croisette, zauważy ten wspaniały budynek.

wtorek, 21 maja 2013

Hotelowe gwiazdki. Po co i dlaczego? - hotele czterogwiazdkowe.

Wraz z dzisiejszym wpisem powoli zbliżamy się do końca naszej wyliczanki związanej z hotelowymi gwiazdkami. Pozostały nam już jedynie hotele o najwyższym standardzie, zatem aby nie przedłużać: Czas na hotelowe cztery gwiazdki!

Hotele oznaczone czterema gwiazdkami, to obiekty klasy wyższej, które oferują większość świadczeń o wysokim i bardzo wysokim standardzie. Oddają do dyspozycji  gości wszelkie udogodnienia jak i bardzo wiele atrakcji i usług dodatkowych.

W obiektach czterogwiazdkowych pokój jednoosobowy powinien mieć 12 m², a dwuosobowy 16 m². W hotelu powinna znajdować się jednostka apartamentowa o powierzchni minimum 30 m². Pokoje muszą być klimatyzowane i należycie wyciszone. Nie powinno również zabraknąć foteli wypoczynkowych lub kanapy, a także stolika okolicznościowego i zapasu wody mineralnej lub stołowej. Częstym elementem wyposażenia jest minibarek lub lodówka. Pościel i ręczniki zmieniane są każdego dnia, do użytku gości pozostaje suszarka do włosów. Standardem jest również dostęp to Internetu.

[źródło oraz cała infografika]

Hotele oferują dobrze wyposażone centrum biznesowe, dużo sal konferencyjnych, dwie restauracje, bar, klub nocny, często basen, centrum odnowy, siłownia. Obsługa hotelowa dostępna jest przez 24 godziny na dobę. Do użytku gości dostępne są wypożyczalnie sprzętu dodatkowego. Realizowane są również zamówienia specjalne.

Do usług podstawowych i uzupełniających należą:
  • room service 24 h
  • napoje gorące 24 h
  • zespół odnowy biologicznej
  • usługi gastronomiczne, kuchnia krajowa i międzynarodowa
  • lokale gastronomiczne: kawiarnia, bary (różnego typu)
  • sale wielofunkcyjne w układzie jednostkowym i zespołowym
  • zmiana pościeli codziennie
  • wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego
  • ekspozycja kwiatów
  • obsługa bagażowa
  • przechowalnia bagażu i depozyt
  • wymiana walut,
  • pranie, prasowanie i czyszczenie bielizny gości
Hotele czterogwiazdkowe spełniają najwyższe standardy i są przygotowane na spełnianie przeróżnych zachcianek osób które odwiedzają takie miejsca. To ekskluzywne obiekty dla wymagających, które dbają o wypoczynek swoich gości zapewniając najwyższą jakość usług, dyskrecję oraz pełen komfort.

Jak Wy oceniacie hotele czterogwiazdkowe? Czy zapewniają Wam odpowiedni komfort?

czwartek, 16 maja 2013

Hotele w filmie - Pół żartem, pół serio.

Dzisiejszy wpis chcemy poświęcić klasycznej już komedii, która do dzisiaj potrafi rozbawić, a wszystko to dzięki świetnej obsadzie i rewelacyjnie poprowadzonej akcji. Oto Pół żartem, pół serio.

[źródło]
Pół żartem, pół serio (ang. Some Like It Hot) to amerykańska komedia z 1959 roku. Reżyserem i scenarzystą był Billy Wilder. Film jest remakiem francuskiej produkcji z 1935 Fanfare d'Amour, który również został przerobiony w 1951 roku przez niemieckiego reżysera Kurta Hoffmanna jako Fanfaren der Liebe. Obie te produkcje jednakże nie zawierają motywu gangsterskiego, który jest ważną częścią fabuły Pół żartem, pół serio.

Główne role zagrali:
  • Marilyn Monroe
  • Tony Curtis
  • Jack Lemmon
  • George Raft
  • Joe E. Brown
  • Joan Shawlee
  • Nehemiah Persoff
Akcja filmu dzieje się w Stanach Zjednoczonych 1929 roku w czasach prohibicji. Dwaj muzycy przypadkowo stają się świadkami gangsterskich porachunków, które weszły do historii pod nazwą "masakry w dniu Świętego Walentego". Obawiając się, że gangsterzy zechcą zlikwidować również ich, przebierają się za kobiety i dołączają do żeńskiego zespołu jazzowego. Jego gwiazdą jest urocza Sugar Kane - Polka z pochodzenia, która cały czas rozgląda się za bogatym mężem. Obaj panowie chętnie nawiązaliby bliższą znajomość z uroczą dziewczyną. Niestety, na przeszkodzie staje fakt, iż wszyscy sądzą, że mają do czynienia z miłymi absolwentkami konserwatorium muzycznego - Daphne i Josephine, a nie Joe i Jerrym. Bohaterowie mają jeszcze inne kłopoty - okazuje się, że na Florydzie, gdzie akurat koncertuje zespół, odbywa się wielki zjazd mafii, w którym biorą także udział ich prześladowcy z Chicago, którzy bardzo chętnie pozbyliby się obu muzyków.

Miejscem, które było scenerią głównych wydarzeń w filmie jest Hotel del Coronado (znany również jako The Del i Hotel Del). Jest to luksusowy obiekt znajdujący się przy plaży, w dzielnicy Coronado, w mieście San Diego w Kalifornii. Hotel jest przykładem amerykańskiej architektury drewnianej, reprezentującym wiktoriański kurort plażowy. Jest jednym z najstarszych i największych kalifornijskich budynków wykonanych całkowicie w drewnie. W 1977 roku został uznany narodowym zabytkiem USA.

[źródło]
W momencie swojego otwarcia w 1888 roku, był największym hotelowym kurortem na świecie. W latach swojej świetności gościł prezydentów, rodziny królewskie i gwiazdy show-businessu.

Największą popularnością cieszył się w latach dwudziestych XX wieku, kiedy to stał się miejscem chętnie odwiedzanym przez gwiazdy Hollywood. Wiele z nich udawało się tam, aby się zabawić w czasach prohibicji. Douglas Fairbanks, Rudolph Valentino, Charlie Chaplin, Clark Gable, Errol Flynn i Mae West to nazwiska niektórych tylko gwiazd odwiedzających hotel w przerwach weekendowych.

Zarówno film jak i hotel, to kawałek amerykańskiej historii. Pół żartem, pół serio pomimo upływu lat cały czas bawi i śmieszy, a Hotel del Coronado wciąż robi wielkie (może nawet większe niż kiedyś) wrażenie na gościach.

wtorek, 14 maja 2013

Jaka powinna być restauracja hotelowa.

Wśród wielu czynników, które wpływają na zadowolenie klienta z jakości obsługi hotelowej, bardzo ważne miejsce zajmuje poziom hotelowej restauracji.


Najważniejszym argumentem przemawiającym za prowadzeniem restauracji w hotelu jest fakt, że goście hotelowi mogą swobodnie korzystać z możliwości zjedzenia ciepłego posiłku. Wielu gości gustuje w tego typu rozwiązaniach. Zazwyczaj doba hotelowa zawiera w sobie śniadanie, a nie cały pakiet wyżywieniowy. Pozostałe posiłki należy wykupić sobie wedle potrzeb oraz możliwości.

Z oferty restauracyjnej w hotelach korzystają jednak nie tylko goście hotelu. Wiele osób decyduje się na wspólną kolację w tego typu placówkach lub też organizuje spotkania służbowe. Są one przeważnie na tyle ciekawe oraz atrakcyjne, że stanowią dobre miejsce spotkań towarzyskich. Ważnym czynnikiem staje się też to, że najczęściej tego typu restauracje czynne są o wiele dłużej, aniżeli samodzielne placówki gastronomiczne. Posiadanie restauracji w hotelu pozwala również na organizowanie różnorodnych imprez rodzinnych, czy innych spotkań zorganizowanych. Tego typu propozycje stanowią dodatkową atrakcję uzupełniającą ofertę hotelu.

Czym powinna się charakteryzować dobra restauracja? Bardzo istotny jest wystrój. Pomieszczenie powinno być przytulne i nie rozpraszać. Gość ma czuć się swobodnie, zatem powinna być zachowana odpowiednia przestrzeń między stolikami.

Równie istotne są meble, ponieważ mają duży wpływ na wystrój wnętrza, a także na wygodę gości i funkcjonowanie całej restauracji. Powinny być wygodne, ergonomiczne i bezpieczne, a także wykonane z trwałych materiałów.

Nie wolno oczywiście zapomnieć o menu. To czym będziemy częstować gości jest najważniejszym czynnikiem restauracji. W końcu im lepsze jedzenie, tym większa szansa na to, że ponownie zostaniemy odwiedzeni. Jeśli chodzi o sam dobór dań, to wszystko zależy od profilu hotelu i restauracji. Ważne jest aby skupić się na jednej, góra dwóch rodzajach kuchni, tak aby nie wprowadzać zbyt wielkiego chaosu do karty dań. Potrawy powinny być przygotowywane ze świeżych produktów. Warto również pomyśleć o tym, aby menu było dopasowywane do pory roku, dzięki temu w karcie zagoszczą dania zawierające świeże, sezonowe specjały.

O restauracjach można pisać jeszcze bardzo dużo, zagłębiając się w szczegóły techniczne, począwszy od tego jak należy ustawiać stoliki, na odpowiednim dostosowaniu karty dań skończywszy. Potraktujcie ten tekst jako wstęp, a my chętnie wrócimy do tematu restauracji w kolejnych wpisach.

czwartek, 9 maja 2013

Hotel Chelsea

Dzisiejszym wpisem, chcielibyśmy dać Wam nieco wytchnienia od luksusowych hoteli i opisać miejsce nieco inne. Oczywiście dalej jest to hotel o zadowalającym standardzie, niemniej jednak jego najważniejszą cechą są goście, a czasami nawet długoletni mieszkańcy. Przed Wami miejsce w którym spotykali się i mieszkali artyści przyjeżdżający do Nowego Jorku, czyli Chelsea Hotel.

[źródło]

Hotel Chelsea, znany także jako Chelsea Hotel lub po prostu Chelsea, to zabytkowy obiekt w Nowym Jorku i miejsce znane przede wszystkim ze swojej historii i słynnych mieszkańców. Znajduje się w sąsiedztwie nowojorskiej dzielnicy Chelsea. Budynek jest położony przy 23 ulicy pomiędzy siódmą i ósmą aleją. Był domem licznych pisarzy, muzyków, artystów i aktorów.

Budynek, w którym mieści się hotel Chelsea, został zbudowany w 1883 i oddany do użytku spółdzielni mieszkaniowej w 1884. Do 1902 był najwyższym budynkiem w Nowym Jorku. W tym czasie Chelsea oraz ulica, przy której się on znajduje stanowiły centrum nowojorskiej dzielnicy teatralnej. Jednakże, po kilku latach, w wyniku niestabilnych warunków ekonomicznych i zmiany lokalizacji teatrów, spółdzielnia Chelsea zbankrutowała. W 1905 budynek został wykupiony i zaadaptowany na hotel.

[źródło]

Chelsea zawsze stanowił centrum sceny artystycznej. Znajdują się w nim liczne dzieła sztuki, autorów którzy w nim przebywali. Budynek od roku 1977 znajduje się w Krajowym Rejestrze Miejsc o Znaczeniu Historycznym.

[źródło]
Jak już wspominaliśmy, najciekawszym aspektem Chelsea są jego lokatorzy, zatem poświęćmy im nieco miejsca.

Hotel gościł takie sławy kina jak: Stanley Kubrick, Miloš Forman, Eddie Izzard, Uma Thurman, Jane Fonda, Vincent Gallo czy Dennis Hopper.

Zdecydowaną większością gości byli muzycy i to dzięki nim hotel zyskał swoją renomę. Między innymi były to takie sławy jak Tom Waits, Iggy Pop, Édith Piaf, Bob Dylan, Janis Joplin, Jimmy Hendrix, Leonard Cohen, Joni Mitchell i wielu innych.

Oprócz gwiazd z branży rozrywkowej, był też domem dla wielu myślicieli, pisarzy, malarzy, grafików czy performerów. Krótko mówiąc skupiał całą nowojorską śmietankę świata artystycznego z każdej dziedziny.

Samo miejsce było również natchnieniem dla artystów, w murach hotelu kręcono filmy, wiele piosenek zostało w nim napisanych i w kilku z nich nawet się pojawia.


Niestety, ten wyjątkowy obiekt od sierpnia 2011 roku jest tymczasowo zamknięty, z powodu remontu.

Siłą hotelu jest jego atmosfera i historia. Na pewno każdy fan muzyki, filmu oraz innych dziedzin sztuki zechce spędzić w nim chociaż jedną noc, aby móc poczuć klimat nowojorskiej bohemy.

wtorek, 7 maja 2013

Hotelowe gwiazdki. Po co i dlaczego? - hotele trzygwiazdkowe.

Kontynuujemy opisywanie hotelowych gwiazdek, po hotelach jedno-  i dwugwiazdkowych, czas na przedstawicieli tzw. klasy średniej, czyli hotele trzygwiazdkowe.

Hotele oznaczone trzema gwiazdkami, to obiekty dobrej klasy, które oferują większość najpotrzebniejszych usług, a ich stale podwyższający się standard coraz bardziej zachęca gościa do dłuższego pobytu. Są również jedną z najczęściej spotykanych kategorii hoteli w naszym kraju.

Oczywiście najważniejszą rzeczą dla gościa hotelu jest pokój. W obiektach trzygwiazdkowych pokój jednoosobowy powinien mieć 10 m², dwuosobowy 14 m², a trzyosobowy 16 m². Zalecana jest również jednostka apartamentowa. Pokoje są wyciszone i powinna znajdować się w nich płatna TV, telefon i klimatyzacja. Łazienka powinna być znacznie lepiej urządzona, niż w obiektach o niższym standardzie, zarówno jeśli chodzi o wyposażenie jak i wystrój.

[źródło oraz cała infografika]

Oprócz tego hotel powinien oferować takie usługi i udogodnienia jak siłownia, centrum odnowy biologicznej, system drzwi na kartę oraz przynajmniej dwie sale konferencyjne do organizacji szkoleń i spotkań. Obsługa pokoju musi być dostępna do godz. 22 i znać jeden język obcy w stopniu podstawowym. Osoby zajmujące się obsługą recepcji powinny mieć wykształcenie wyższe lub średnie specjalistyczne oraz znać 2 języki obce, w tym jeden biegle.

Oprócz tego, do usług podstawowych i uzupełniających należą:
  • obsługa bagażowa
  • przechowalnia bagażu
  • depozyt
  • zalecana ekspozycja kwiatów
  • udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach
  • kasa wymiany walut
  • usługi gastronomiczne na bazie: restauracja, kawiarnia, bar alkoholowy
  • sale wielofunkcyjne
  • pralnia hotelowa
  • wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego
  • zalecany zespół odnowy biologicznej
  • pranie, prasowanie i czyszczenie bielizny gości
  • zmiana pościeli i ręczników raz na 3 dni
Hotele trzygwiazdkowe to obiekty o wyrównanym stosunku ceny do jakości. Oferują nocleg na dobrym poziomie, oraz zachęcają dodatkowymi atrakcjami. To obiekty, które potrafią mile zaskoczyć gościa poziomem swoich usług.

Czy dla Was trzy gwiazdki są już wystarczające, czy może jednak cenicie sobie wyższe standardy?

czwartek, 2 maja 2013

Hotele w filmie - Między Słowami

Film Pretty Woman o którym pisaliśmy ostatnio pokazał nam, że hotele to miejsca które często są świadkami tworzenia się bliższych więzi między dwojgiem ludzi. Dzisiaj chcemy Wam przedstawić film, który opowiada o dwójce z pozoru różnych ludzi, którzy zagubieni w innym kraju, odnajdują siebie nawzajem.

[źródło]
Między Słowami (ang. Lost in Translation) bo o nim mowa, to amerykański komediodramat z 2003 roku, wyreżyserowany przez Sofię Coppola według jej własnego scenariusza.

W role filmowych bohaterów wcielili się:
  • Bill Murray – Bob Harris
  • Scarlett Johansson – Charlotte
  • Giovanni Ribisi – John
  • Anna Faris – Kelly 
[źródło]
Film opowiada historię dwójki bohaterów tymczasowo przebywających w Japonii. 50-letni amerykański aktor, Bob Harris przyjeżdża do Tokio. Zapomniany gwiazdor  ma za zadanie nakręcić reklamę. Do hotelu, w którym mieszka, wprowadza się młode małżeństwo - Charlotte i John. John jest fotografem i całe dnie poświęca się pracy, gdy jego żona nudzi się w hotelowym pokoju. Pozbawiona kontaktu z rodziną i przyjaciółmi Charlotte czuje się samotna. Zaczyna doskwierać jej bezsenność. Po kolejnej bezsennej nocy schodzi do baru, w którym spotyka Boba. Okazuje się, że brak snu nie jest ich jedynym wspólnym tematem. Między młodą kobietą a doświadczonym mężczyzną rodzi się niezwykła przyjaźń. Ona dopiero szuka swojego miejsca w świecie, on jest na kolejnym życiowym zakręcie. Zbliżają się coraz bardziej do siebie, choć zdają sobie sprawę, że ich uczucie nie ma szans na spełnienie.

Między Słowami zyskał uznanie krytyków jak i publiczności. Był nominowany do czterech Oscarów, ostatecznie zdobył jedną statuetkę, za najlepszy scenariusz oryginalny. Okazał się również kasowym hitem, zarabiając ok. 120 milionów dolarów.

Hotelem który jest świadkiem większości wydarzeń w filmie jest Park Hyatt Tokyo, mieszczący się w najsłynniejszej dzielnicy Tokio, Shinjuku. Hotel oferuje przestronne pokoje z przepięknym widokiem na na górę Fuji i dzielnicę Shinjuku. Dysponuje krytym basenem oraz restauracją na 52 piętrze budynku. Do dyspozycji gości oddano pokoje wykończone specjalną boazerią z Hokkaido.

[źródło]
Między Słowami to przyjemna i ciepła opowieść, którą miło się ogląda, a cały film posiada pewnego rodzaju swoisty urok. Dobre aktorstwo ( Bill Murray i Scarlett Johansson) oraz ciekawe, niedopowiedziane zakończenie, które pozostawia interpretację widzowi sprawiają, że film zapada w pamięci na dłuższy czas.